Wyniki etapu rejonowego konkursu KSIĄŻKA MÓWI !!!

W ramach Etapu Rejonowego Konkursu KSIĄŻKA MÓWI, odbywającego się w dniu 14 i 15 listopada 2022 r. w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, Komisja Rejonowa wysłuchała 39 uczniów (z 40 zgłoszonych) z kategorii szkół podstawowych, czytających utwory Adama Mickiewicza oraz 15 uczniów (z 16 zgłoszonych) z kategorii szkół ponadpodstawowych, czytających utwory Marii Konopnickiej. Komisja dokonała oceny pięknego czytania zwracając szczególną uwagę na dykcję, intonację, interpretację i ekspresję. Komisja wyłoniła 5 finalistów ze szkół podstawowych i 5 finalistów ze szkół ponadpodstawowych, którzy zakwalifikowali się do Etapu Wojewódzkiego Konkursu. Do udziału w konkursie zgłosiło się 21 szkół podstawowych i 8 szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu zgierskiego, kutnowskiego i łęczyckiego.

Lista Laureatów
Film z wydarzenia