Język ukraiński dla polskich nauczycieli

W sobotę 19.03.2022 r. naukę języka ukraińskiego w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu rozpoczęło ponad 90 nauczycieli z obszaru województwa łódzkiego. Niestety nie dla wszystkich chętnych wystarczyło miejsc w trzech grupach szkoleniowych. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w sposób hybrydowy- w soboty stacjonarnie, niedziele online. Życzymy wytrwałości wszystkim, którzy podjęli to niełatwe przecież zadanie.
Kilka opinii nauczycieli o szkoleniu:
“Jestem zaskoczona poziomem zajęć. Prowadzący lektorzy z Ukrainy zaskoczyli mnie  umiejętnością przekazywania wiedzy, zaangażowaniem. Nie zaśpiewałam bym solo pieśni na pierwszych zajęciach z moimi uczniami”
“Praktycznie. To lekcje z native speakerem”,  “Brawo dla WODN za tak szybkie uruchomienie zajęć”
“To nie tylko język, ale i ludzie ich kraj. Teraz więcej wiem i rozumiem”
„Lepiej rozumiem trudną  sytuację dzieci, które bez znajomości polskiego znajdą się w polskiej klasie. Na pierwszych zajęciach poznałam kilka zwrotów które pozwolą nawiązać kontakt. To tak ważne dla nas, bo obcojęzyczne dziecko w klasie to bardzo duże wyzwanie”
 „Mam nadzieję, że będzie kontynuacja kursu na wyższym poziomie”
Galeria zdjęć z pierwszego zjazdu