Giełda Dobrych Praktyk Pedagogicznych

ROK SZKOLNY 2021/2022

Zapraszamy do udziału w IV edycji Wojewódzkiej Giełdy Dobrych Praktyk Pedagogicznych z zakresu prac wytwórczych.
Zgłoszenia udziału w Giełdzie można dokonać do końca stycznia
Prace dostarczamy do 28 lutego 2022r.

Finał Giełdy Dobrych Praktyk Pedagogicznych wraz z konferencją – 21 kwietnia 2022 r. o godz. 14.00

14.00 – otwarcie konferencji – Lidia Leśniewicz Dyrektor WODN w Zgierzu
14.15 – “Zadania wytwórcze w edukacji wczesnoszkolnej – tablica manipulacyjna” – Bogumiła Wolszczak
14.45 – “Od pomysłu do wykonania czyli jak w nowoczesny sposób zaprojektować pracę wytwórczą, a następnie wykonać jej prototyp” – Bronisław Matusz
15.05 – Rozstrzygnięcie wyników Giełdy Dobrych Praktyk Pedagogicznych za rok 2021/22 – Bronisław Matusz
15.15 – Dyskusja i zakończenie konferencji

Załącznik nr 1 (do prac wytwórczych)
Załącznik nr 2 (do pomocy naukowych)

ROK SZKOLNY 2020/2021

Wojewódzka Giełda Dobrych Praktyk Pedagogicznych 2020/2021 w zakresie zadań wytwórczych rozstrzygnięta. W czasie konferencji (tym razem online) 10 marca 2021 r.  ogłoszono laureatów Giełdy.
Tym samym tytuł TWÓRCZY NAUCZYCIEL WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO otrzymały:
◦Marta Cholewo – Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie
◦Katarzyna Kotarska – Szkoła Podstawowa w Kterach
Weronika Robaszkiewicz – Miejskie Przedszkole nr 47 w Łodzi
Aleksandra Śliwińska – Szkoła Podstawowa nr 206 w Łodzi
Wanda Wilkońska – Szkoła Podstawowa w Kterach

Wszystkim laureatom i uczestnikom Giełdy gratulujemy
Wszyscy uczestnicy Giełdy otrzymali dyplomy, książkę z własnym artykułem i pracą wytwórczą oraz pamiątkowy kubek. Laureaci otrzymali dodatkowo branżowe książki i statuetki.

Już komisja konkursowa oceniła prace dostarczone w ramach Giełdy Dobrych Praktyk Pedagogicznych. Jurorzy oceniali pomysłowość i różnorodność materiałów użytych do wykonania prac.
Finał Giełdy połączony z konferencją odbędzie się 10 marca (online) o godzinie 16.00. Zapraszamy do rejestrowania się K.197

16.00 – otwarcie konferencji – Lidia Leśniewicz Dyrektor WODN w Zgierzu
16.15 – „Rola zadań wytwórczych w systemie edukacji” – Krzysztof Makowski
16.40 – “Zadania wytwórcze w edukacji wczesnoszkolnej ” – Bogumiła Wolszczak
17.05 – Rozstrzygnięcie wyników Giełdy Dobrych Praktyk Pedagogicznych za rok 2020/21 – Bronisław Matusz
17.20 – Dyskusja

Zapraszam do obejrzenia wystawy

Więcej informacji o poszczególnych pracach znajduje się poniżej

Zapraszamy do udziału w III edycji Wojewódzkiej Giełdy Dobrych Praktyk Pedagogicznych z zakresu prac wytwórczych.
Zgłoszenia udziału w Giełdzie należy dokonać do 30 września 2020r.
Prace dostarczamy do 31 grudnia.

Załącznik nr 1 (do prac wytwórczych)
Załącznik nr 2 (do pomocy naukowych)

ARCHIWUM

W czasie konferencji zorganizowanej 4 marca 2020 r. przez WODN w Zgierzu ogłoszono wyniki rywalizacji w ramach Wojewódzkiej Giełdy Dobrych Praktyk Pedagogicznych. W tym roku nauczyciele z wielu placówek oświatowych prezentowali swoje prace w trzech kategoriach – edukacja 0-III, edukacja IV-VI i pomoce naukowe. Wcześniej, bo 11-13 lutego 11 osobowa komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych na Giełdę. Jury postanowiło, że 10  osób otrzymało wyróżnienia za swoje prace, zaś laureatami Giełdy zostały:

• Anna Kazur
  • Magdalena Barburska
  • Paulina Hefczyńska
  • Elżbieta Pecyna

Osoby te otrzymały certyfikaty, statuetki i tytuł Twórczy Nauczyciel Województwa Łódzkiego 2020.

W dniach 11-13 lutego komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych na Giełdę. Wyniki pracy komisji będą ogłoszone na konferencji. Wtedy również poznamy osoby, które uzyskały tytuł „Twórczy Nauczyciel Województwa Łódzkiego 2019/2020”.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na konferencję i finał Giełdy, który odbędzie się 4 marca o godz. 14.00 w siedzibie WODN.

Szanowni Państwo

Już po raz drugi pracownia informatyczno-techniczna realizować będzie projekt promujący działalność innowacyjno-popularyzatorską nauczycieli. To przedsięwzięcie dla nauczycieli, którzy z uczniami wykonują prace wytwórcze nie tylko na zajęciach techniki. Dodatkowo w tym roku na konkurs można będzie zgłaszać samodzielnie wykonane pomoce naukowe do zajęć edukacyjnych.

Szczegóły dotyczące “Giełdy” można znaleźć w REGULAMINIE. (pdf.)
Załączniki: prace wytwórcze oraz pomoce naukowe.
Zgłoszenie wysyłamy zwykłym e-mailem na adres b.matusz@get.edu.pl podając imię i nazwisko, placówka, e-mail i tel. kontaktowy

Publikacja książkowa wydana w ramach Giełdy Dobrych Praktyk Pedagogicznych – 2020/2021

Publikacja książkowa wydana w ramach Giełdy Dobrych Praktyk Pedagogicznych – 2019/2020

[3d-flip-book id="2782" ]